A - GNOS
"Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost. Může mu být tím nejpodstatnějším zdrojem životního štěstí, je-li zdravá a harmonická " (Martin Luther King jr.)
   hlavní strana
   pro rodiče
   pro seniory
   pro ženy
   pro firmy
   pro mateřské školy
   pro základní školy
   pro střední školy
   cestovní agentura
   sport
    dokumenty k nahlédnutí
   termíny všech akcí
   dotazy a odpovědi
   prodej zboží
   fotogalerie
   učebna AGNOS
   kontakty
 
 
  Advent v Bratislavě a Budapešti
Číslo akreditace: 12122882
  V rámci provizního prodeje CK Petranka IČO 12122882,nabízíme výše uvedený adventní zájezd. Tradiční vánoční trhy jsou i v hlavním městě Slovenska ideálním místem pro setkání a návštěvu, jídlo, pití a nakupování, ale hlavně pro příjemné trávení předvánočních chvil. Tento rok můžete očekávat přibližně 100 stánků s nejrůznějšími dobrotami. V rámci této návštěvy můžeme obdivovat historické centrum, protože trhy se konají na Hlavním náměstí, Hviezdoslavově náměstí, Františkánském náměstí, Primaciálním náměstí, nádvoří Staré radnice a náměstí Milana R. Štefánika. Společně navštívíme Dom Sv. Martina kde se konala korunovace Marie Terezie uherskou královnou. V Primaciálním paláci, si prohlédneme nádherné gobelíny. Ubytování bude zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Zájemcům nabízíme procházku večerní Bratislavou s možnosti posezení v některé z tradičních restaurací. Po snídani se vydáme do adventní Budapešti . Na adventní trhy do Budapešti rok od roku přijíždí stále více turistů, na autentičnosti to však místním stánkům neubírá. Prodávají se v nich tradiční maďarské výrobky i designové kousky, voňavé vánoční dekorace i pletené čepice nebo rukavice z beránka. Na rozdíl od mnohých jiných měst se místní úspěšně brání větší komercializaci trhů a prodejce si pečlivě vybírají. Prim tu hrají stánky s občerstvením. Doslova za pár korun (resp. forintů) si můžete dát teplé klobásy, plněné papriky se zelím, langoše s česnekem, sýrem a zakysanou smetanou a samozřejmě guláš podávaný v chlebu. Sladké jazýčky si určitě rádi počkají, až přímo před jejich zraky stánkař vykouzlí ten nejlepší a největší kürtőskalács (trdelník).Nebyla by to Budapešť bez štrůdlu (rétes) ? můžete si vybrat, jestli si dáte makový s višněmi, tvarohový nebo nějaký jiný. Na zapití i na zahřátí si dejte punč, svařené víno (forralt bor) nebo horkou čokoládu. Nejkrásnější "pešťskou" ulicí Vaci se dostaneme až k náměstí s vánočními trhy a k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu.
Určeno: Milovníkům předvánoční atmosféry
« zpět
Termíny :
   12.12.20 06:00 - Bruntál
cena akce: 2300 Kč,-  délka akce: 2 dny
lektor: Mgr. Dagmar Samsonová  
přihlášení
uživatel:
heslo:
nová registrace
aktuální vzkazy
 Přátelé konec roku tradičně trávíme v srdci Beskyd, Rožnově pod Radhoštěm, přidáte se letos k nám? Neváhejte. Více v sekci cestovní agentura
 Vážení zákazníci na základě vyhlášení vlady ČR o stavu nouze na celém území ČR a zakazu vstupu do rizikových oblastí kam patří i Maďarsko, byl zájezd Termální lázně Zalakaros, přeložen na termín 19.-22.11.2020.
 Vážení zákazníci v sekci cestovní agentura můžete zhlédnout nabídku cestovní kanceláře Duha tour.
Návod
jak se přihlásit
na přednášku
   
A-GNOS ©2008