A - GNOS
"Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost. Může mu být tím nejpodstatnějším zdrojem životního štěstí, je-li zdravá a harmonická " (Martin Luther King jr.)
   hlavní strana
   pro rodiče
   pro seniory
   pro ženy
   pro firmy
   pro mateřské školy
   pro základní školy
   pro střední školy
   cestovní agentura
   sport
    dokumenty k nahlédnutí
   termíny všech akcí
   dotazy a odpovědi
   prodej zboží
   fotogalerie
   učebna AGNOS
   kontakty
 
 
 Vídeň Marie Terezie
Číslo akreditace: Č 69583072
  Milovníky historie, výtvarného umění a jarní přírody zveme do Vídně. V souvislosti s uvedením filmového zpracování životního příběhu mladé Marie Terezie , jedné z nejvýznamnějších postav novodobé Evropy, která po více než 40 let úspěšně vládla říši, rozkládající se na území dnešních 12 evropských států, navštívíme místa , kde táto panovnice prožívala svůj život. Určitě nahlédneme do Augustiánského kostela, kde proběhla svatba s Františkem Štěpánem , Michalskou bránou vstoupíme do obrovského vestibulu s vysokou kupolí a zde se nacházejí soukromé sbírky Habsburků. Po schodech vystoupáme do císařských reprezentačních místností, kde probíhaly plesy a slavnosti. Zde uvidíte velkou kolekcí nábytku, obrazů a lustrů. V přízemí se pak nacházejí sbírky vzácného porcelánu, skla, zlaté a stříbrné servisy a vázy. Jsou zde i servisy a různé předměty, které patřily císařovně Alžbětě Bavorské - Sisi. Na náměstí Marie Terezie si prohlédneme velkolepý pomník císařovny, jejich rádců a vojenských vojevůdců. Odpočineme si v zahradách Belvederu, sídla Evžena Savojského. Zájemci o umění mohou navštívit stálou expozici výtvarných děl Eduarda Klimta . Jako památku si můžete koupit kopie jeho nejznámějších obrazů.Prostor bude dám individuálnímu odpočinku v některé z vídeňských kaváren.
Určeno: milovníkům historie, výtvarného umění a jární přírody
« zpět
Termíny :
   22.5.21 06:00 - AUS Krnov
cena akce: 790 Kč,-  délka akce: 1 den
lektor: technický průvodce Mgr. Dagmar Samsonová  
přihlášení
uživatel:
heslo:
nová registrace
aktuální vzkazy
 Vážení klienti, z důvodu vládních nařízení byla akce "Velikonoční Olomouc" přeložena na 16.4.2021 pod názvem "Jarní Olomouc"
 Vážení klienti, jsme přinuceni z důvodu nařízení vlády ČR přeložit pobyt v maďarských lázních Zalakaros na nový termín 27.-30.5.2021. Děkujeme za pochopení
 Vážení klienti, jednodenní zájezd do Vídně za poznáním míst, kde žila a působila Marie Terezie jsme přehodili na termín kdy už by mělo být příjemnější počasí a to na 22.5.2021
 Přátelé, máme pro Vás "novinku"!! Na velikonoční svátky jsme pro Vás připravili 4 denní pobyt v Rožnově. Více informací se dozvíte v odkazu "cestovní agentura"
 Vážení klienti, zájezd Třebíč- na seznamu UNESCO, byl z podzimního termínu přeložen na 10.4.2021
 Aktuální nabídku CA SAMSONOVA tour najdete v sekci "cestovní agentura"
Návod
jak se přihlásit
na přednášku
   
A-GNOS ©2008