A - GNOS
"Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost. Může mu být tím nejpodstatnějším zdrojem životního štěstí, je-li zdravá a harmonická " (Martin Luther King jr.)
   hlavní strana
   pro rodiče
   pro seniory
   pro ženy
   pro firmy
   pro mateřské školy
   pro základní školy
   pro střední školy
   cestovní agentura
   sport
    dokumenty k nahlédnutí
   termíny všech akcí
   dotazy a odpovědi
   prodej zboží
   fotogalerie
   učebna AGNOS
   kontakty
 
 
 Třebíč na seznamu UNESCO
  Vydejme se po památkách , které byly zapsány do seznamu kulturního dědictví UNESCO. K ním patří od roku 2003 také Třebíč. Není mnoho míst na světě, které může názorně doložit soužití křesťanské a židovské kultury již od 14. století v dochovaných písemnostech a dodnes dochovaných stavebních památkách. Právě v Třebíči toto soužití dokládají památky židovské a křesťanské kultury Zejména Židovská čtvrť, která je unikátním souborem 123 dochovaných domů sevřených na malém prostoru z jedné strany vysokou skálou a z druhé strany řekou Jihlavou. Velmi zajímavou židovskou památkou je i Třebíčský židovský hřbitov, který je jednou z nejvýznamnějších a nejzachovalejších památek svého druhu na Moravě a od roku 2002 se právem pyšní zařazením mezi národní kulturní památky (nejvyšší domácí kategorie ochrany). Židovský hřbitov je volně přístupný veřejnosti. K památkám křesťanským patří zejména Bazilika svatého Prokopa, která byla vybudována v letech 1240 až 1260 v přechodném románsko-gotickém slohu jako součást Třebíčského kláštera založeného v roce 1101. Je to jedna z nejstarších staveb tohoto druhu ve střední Evropě. Třebíč budeme poznávat pod vedení profesionálního průvodce. Pak navštívíme zámek Jaroměřice nad Rokytnou , který je často nazýván jako moravské Versailles.
Určeno: Milovníků poznání česka
« zpět
Termíny :
   10.4.21 čas zahájení bude upřesněn -
cena akce: 650 Kč,-  délka akce: 1 den
lektor: Mgr. Dagmar Samsonová  
přihlášení
uživatel:
heslo:
nová registrace
aktuální vzkazy
 Vážení klienti, z důvodu vládních nařízení byla akce "Velikonoční Olomouc" přeložena na 16.4.2021 pod názvem "Jarní Olomouc"
 Vážení klienti, jsme přinuceni z důvodu nařízení vlády ČR přeložit pobyt v maďarských lázních Zalakaros na nový termín 27.-30.5.2021. Děkujeme za pochopení
 Vážení klienti, jednodenní zájezd do Vídně za poznáním míst, kde žila a působila Marie Terezie jsme přehodili na termín kdy už by mělo být příjemnější počasí a to na 22.5.2021
 Přátelé, máme pro Vás "novinku"!! Na velikonoční svátky jsme pro Vás připravili 4 denní pobyt v Rožnově. Více informací se dozvíte v odkazu "cestovní agentura"
 Vážení klienti, zájezd Třebíč- na seznamu UNESCO, byl z podzimního termínu přeložen na 10.4.2021
 Aktuální nabídku CA SAMSONOVA tour najdete v sekci "cestovní agentura"
Návod
jak se přihlásit
na přednášku
   
A-GNOS ©2008