A - GNOS
"Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost. Může mu být tím nejpodstatnějším zdrojem životního štěstí, je-li zdravá a harmonická " (Martin Luther King jr.)
   hlavní strana
   pro rodiče
   pro seniory
   pro ženy
   pro firmy
   pro mateřské školy
   pro základní školy
   pro střední školy
   cestovní agentura
   sport
    dokumenty k nahlédnutí
   termíny všech akcí
   dotazy a odpovědi
   prodej zboží
   fotogalerie
   učebna AGNOS
   kontakty
 
 
 Lidové zvyky a jejich význam a využití při práci s dětmi
Číslo akreditace: 28911/2017-1-1136
  Lidové zvyky a jejich význam a využití při práci s dětmi Číslo akreditace: 28911/2017-1-1136 Cílem prožitkového semináře je seznámit pedagogy s lidovými tradicemi, zvyky, obřady a obyčeji . Získané vědomosti uplatní pedagogové v práci s dětmi. Seminář povede k pochopení ročního koloběhu slavností našich předků, k uvědomění si, že lidský život je více spjatý s přírodou a jejími cykly. Pedagogové a vychovatelé tak mohou děti více vést k udržování tradic. Děti se naučí více vnímat, jak důležitou roli hrají v našich životech slavnosti, obřady, rituály, setkávání se. Na dávných příbězích starých Slovanů si uvědomí i smysl lidského života, probudí zájem o přírodu. Během semináře bude pedagog rozvíjet dovednosti, znalosti v oblasti tvůrčího vyjadřování myšlenek, zážitků a emocí hudbou, tancem, dramatizací, literaturou a vizuálního umění. Získá nápady na projektové dny. Povede děti k přirozenému prožívání běhu roku. Jarní a letní cyklus svátků ? Hromnice , Masopust, Vítání jara- přílet ptáků jako předzvěst blížícího se jara, přivítání bohyně Vesny, jarní rovnodennost- jeden z nejvýznamnějších svátků roku, velikonoční cyklus, příchod víl-čištění studánek, filipojakubská noc, přivítání bohyně Živy, zelené svátky, letní slunovrat, svatojánská noc.
Určeno: učitelkám a ředitelkám MŠ, 1.st. ZŠ a vychovatelkám ŠD a DD
« zpět
Termín akce nebyl určen
přihlášení
uživatel:
heslo:
nová registrace
aktuální vzkazy
 Vážení klienti, z důvodu vládních nařízení byla akce "Velikonoční Olomouc" přeložena na 16.4.2021 pod názvem "Jarní Olomouc"
 Vážení klienti, jsme přinuceni z důvodu nařízení vlády ČR přeložit pobyt v maďarských lázních Zalakaros na nový termín 27.-30.5.2021. Děkujeme za pochopení
 Vážení klienti, jednodenní zájezd do Vídně za poznáním míst, kde žila a působila Marie Terezie jsme přehodili na termín kdy už by mělo být příjemnější počasí a to na 22.5.2021
 Přátelé, máme pro Vás "novinku"!! Na velikonoční svátky jsme pro Vás připravili 4 denní pobyt v Rožnově. Více informací se dozvíte v odkazu "cestovní agentura"
 Vážení klienti, zájezd Třebíč- na seznamu UNESCO, byl z podzimního termínu přeložen na 10.4.2021
 Aktuální nabídku CA SAMSONOVA tour najdete v sekci "cestovní agentura"
Návod
jak se přihlásit
na přednášku
   
A-GNOS ©2008